top of page

Csoportok

KATICA csoport

Óvó nénik:
Csatóné Szabó Zita (Zita néni)
Pál Zsuzsa (Zsuzsa néni)

Dajka néni:
Rácz-Bakó Mónika (Móni néni)

A Katica csoport az óvoda emeletén található. Rendezett, tiszta, tágas, az alkalomnak megfelelően dekorált csoportszoba.

Ebben a tanévben új gyermekeket is fogadunk, ők fiatalabbak a társaikhoz képest, így vegyes csoportként működünk tovább. Ezt figyelembevéve alakítjuk és némileg változtatjuk a szokásokat, szabályokat. Célunk az új gyermekek beillesztése a katicások  közé. A vegyes életkorú gyermekeknél kiemelt feladat a differenciálás, ennek megfelelően fejlesztjük készségeiket, képességeiket, és ehhez igazítjuk elvárásainkat. A nagyobb gyerekeknél az iskolaérettség megállapítása, és az iskolára való felkészítés prioritásként szerepel.

Továbbra is projekt módszerrel dolgozunk, játékon és a mozgáson keresztül, mely óvodánk programja is. A projekt témával több héten keresztül foglalkozunk, játékos módon, a gyerekek érdeklődésének, egyéni képességeinek megfelelően. Csoportunkban ismerkednek a gyerekek népszokásokkal, népi énekes-mozgásos játékokkal, valamint a néptánc motívumaival. Hallgatunk népzenét, hogy fülüknek ne legyen idegen ez a zenei irányzat.

Az értelmi képességek fejlesztése mellett a nevelés a legfontosabb az óvodás gyermekek számára. Az idei évben a kisebbeknél az önállóságra nevelés kap nagyobb hangsúlyt, míg a nagycsoportos életkorúaknál - az önállóság mellett - a munkára nevelést emeljük ki, valamint az erkölcsi normák közül a segítségnyújtást, főleg a kisebbek irányába. Mindezt tesszük egy barátságos, szeretetteljes légkörben, ahová szívesen jönnek a gyerekek.

Mozgásra mindennap lehetőséget biztosítunk a gyerekeknek testnevelés, tartásjavító prevenciós torna keretében, valamint az óvoda udvarán történő levegőzéssel és a szabad játékkal.

image.png
image.png

MACKÓ csoport

Óvó nénik:
Ligetiné Nemes Györgyi (Györgyi néni)
Temesi Zsófia (Zsófi néni)

Dajka néni:

Babos Karolin (Karol néni)
 

A Maci csoportba 23 vegyes életkorú gyermek jár; 16 kislány és 7 kisfiú.

Fontos számunkra, hogy a csoportunkba járó gyerekek kiegyensúlyozott érzelmi nevelése. Ehhez nyugodt és pozitív légkört és szeretetteljes, segítőkész, bizalmi kapcsolatrendszert igyekszünk kialakítani a gyerekekkel és a szülőkkel is egyaránt. Nevelésünkben elegendő időt és helyzetet teremtünk arra, hogy minden kisgyerek egyéni képességei szerint fejlődhessen, és önbizalmát, erősségeit, önállósági törekvéseit pozitív megerősítésekkel támogassuk. Szociális érzékenységüket, képességeiket játékokkal és beszélgető körös foglalkozásokkal fejlesztjük. Kialakítjuk bennük az alapvető erkölcsi értékeket: az udvariasság, őszinteség, jóság, gyengébbek megsegítése, erőszakmentesség igényét.

Napirendünkben kiemelt helyet foglal el a mindennapos mozgás a szabad levegőn. Megteremtjük a szabad játék feltételeit is. Sokat játszunk a gyermekekkel társasjátékokat, fejlesztjük ez által a szabálytudatukat, kognitív képességeiket. Segítünk a gyermekeknek, hogy számukra megfelelő tevékenységet találjanak a csoportszobában is.

Projekt módszerrel dolgozunk. Énekléssel, mesével, verseléssel, kézműveskedéssel színesítjük a tevékenységek palettáját. Minél több kézzel fogható ismeretet, tapasztalást szeretnénk nyújtani számukra az őket körülvevő világról.

A projektek sikeres megvalósításához a szülők segítségét is igénybe szeretnénk venni (gyűjtőmunka). Fontosnak tartjuk az együttműködést a szülőkkel, hiszen csak a családokkal együtt érhetünk el sikereket!

MÉHECSKE csoport

Óvó nénik:
Christmanné Dudás Diána (Dia néni)
Simon Szabó Szimonetta (Szimi néni)

Dajka néni:

Boros Anikó (Anikó néni)

Az idei tanévben 24 kis méhecske kezdi meg ovis éveit.

Egy szeretetteljes, befogadó légkör elősegíti, és megkönnyíti a beszoktatást, így nagy szeretettel, és sok-sok játékkal várjuk őket.

A közös játékok, szokások, ünnepek mind a csoport összekovácsolására szolgálnak, amire nagy hangsúlyt fektetünk. Legfőbb célunk egy összetartó közösséget formálni, törekedve arra, hogy mindenki megtalálja a helyét a csoportban, és a gyerekek között barátságok alakuljanak ki.

Projekt módszerrel dolgozunk, amit a német nyelvvel való ismerkedéssel bővítünk ki.

Mindennapjainkban helyet kap a német, mint idegen nyelv; a mese, a vers, az ének, a mozgás, valamint mindezek mellett a legfontosabb: a közös játék. 

Színes, sokrétű tevékenységekkel, élményekkel teli programokkal, a hagyományok őrzésével, az egészségtudatos magatartás fontosságának megszerettetésével igyekszünk gyermekeink óvodás éveit tartalmas, maradandó emlékekkel gazdaggá tenni.

Pedagógiai Programunknak megfelelően kiemelt hangsúlyt fektetünk a mozgásigény változatos kielégítésére. A tornateremben és az udvaron is sok időt töltünk, ezzel is elősegítve az egészséges életmód támogatását.

Fontos számunkra a környezettudatosságra való figyelemfelhívás, életkoruknak megfelelő tevékenységekkel, programokkal igyekszünk ezt elérni.

Törekszünk minnél több óvodán belüli és kívüli programmal színesíteni a mindennapokat.

image.png
image.png

MÓKUS csoport

Óvó nénik:
Óváriné Kisgyörgy Dóra (Dóri néni)
Kovács Szilvia (Szilvi néni)

 

Gyógypedagógus: Zsigmond Andrea (Andi néni)

Pedagógiai asszisztens:

Filó Dóra (Dóra néni)


Dajka néni:

Farkas Regina (Regina néni)

Vegyes befogadó csoport vagyunk. Munkánkat segíti egy gyógypedagógus és egy pedagógiai asszisztens. Az egyik legfontosabb feladatunk a csoporton belüli integráció megvalósítása, a gyerekekben a pozitív segítő szemléletű magatartás kialakítása. Idén három új kisgyermekkel bővült csoportunk, akiket nagy szeretetettel fogadtunk és reméljük gyorsan megszokják az új csoportjukat.

Projektmódszerrel dolgozunk, a szülők aktívan részt vesznek a mindennapi életünkben. Az idei évre tervezünk egy indián, dinoszauruszos projektet, ezen kívül még lesznek olyan projektjeink amik illeszkednek az óvoda célkitűzéseihez ( mozgás, zöld óvoda, madárbarát oviprogramok, egészséges életmód, zöld jeles napok csoport szintű megtartása ) amiben a családok aktív résztvételére is számítunk.

Az iskolába készülő gyerekek megismerkedhetnek a Mese-zene módszerrel a hangulat meséken keresztül ismerik meg a magán-és mássalhangzókat.

 

Csoportunkban Dóra néni vezetésével folytatódik az idei tanévben is a Matek-Manók tehetséggondozó program, melynek célja, hogy a gyermekek már a legkorábbi években megismerkedjenek a matematika alapjaival, és a matematikai gondolkodás természetes részévé váljon a minennapjaiknak. Ezzel megalapozzák a későbbi matematikai tanulmányaikat és fejlődik a problémamegoldó képességük, logikus gondolkodásuk.

SÜNI csoport

Óvó nénik:
Tóth Angéla (Angéla néni)
Lantos Tünde (Tünde néni)

Dajka néni:

Péter Ildikó (Ildikó néni)

Ebben a nevelési évünkben 23 kis gyerek jár a Süni csoportba. 8 kiscsoportos, 4 középsős és 11 nagycsoportos korú gyermekünk van.
Elsődleges célunk a nyugodt, derűs légkör biztosítása, melyet a régi ovisaink már megszoktak, és amelyben az új ovisainkban mielőbb kialakulhat az érzelmi biztonság. Fontos számunkra, hogy a gyerekek szeressenek minket, a társaikat, és szívesen jöjjenek reggelente óvodába. A szülőkkel is bizalmas, jó kapcsolatot ápolunk, a gyerekekről rendszeresen kommunikálunk. Az óvodai életünkben a helyi programunknak megfelelően a mozgás, testi nevelés mellett nagy hangsúlyt helyezünk az anyanyelvi, irodalmi, zenei, vizuális, környezeti, matematikai nevelésre. Foglalkozásaink játékos kezdeményezéseken alapulnak, építünk a gyermekek természetes kíváncsiságára. Az idei évtől kiemelt óvodai programunk a „Madárbarát Ovi” projekt és a „Zöld Ovi” projekt, ezt szem előtt tartva építjük fel mindennapjainkat.  A nevelési területeket a komplexitás jegyében fűzzük egymáshoz. A gyermekek eltérő fejlettségi szintjét szem előtt tartva alkalmazzuk az egyéni bánásmód alapelvét. Olyan körülményeket biztosítunk, ahol lehetőség nyílik a sokoldalú tapasztalatszerzésre, a világ élményszerű megismerésére, és az élmények feldolgozására. Igyekszünk a gyermekeket az önkifejezésükben, az önállósodásukban segíteni, a csoportban a baráti kapcsolatokat erősíteni.

image.png
image.png

NYUSZI csoport

Óvó nénik:
Jójárt Ágnes (Ági néni)
Dohányné Iván Dorina (Dorka néni)


Dajka néni:

Boros Adrienn (Adri néni)

Nyuszi csoportunkba 21 vegyes életkorú kisgyermek jár. A bátorító nevelést szem előtt tartva igyekszünk családias légkört kialakítani.Fontosnak tartjuk a személyes perceket, azt, hogy a gyermekeket egyenként fogadjuk reggelente. Lehetőséget biztosítunk arra, hogy a gyermekek élményeiket, örömeiket, bánatukat megoszthassák, közös gondolkodással rávezetjük őket, hogyan is oldhatják meg problémáikat.


Ösztönözzük a gyermekeket arra, hogy próbálják megoldani kialakult konfliktushelyzeteiket. Fontos, hogy a megfelelő "eszközt" használják hozzá (megbeszélés, egyezkedés, intelligens, kulturált véleménynyilvánítás, véleményütköztetés).


Érzelmi nevelésünk fontos része, hogy a gyerekek verbálisan meg tudják védeni magukat, érzelmeiket meg tudják fogalmazni, érdekeiket fel tudják ismerni, és ki tudjanak állni mellette. Ehhez ad nagy segítséget a szituációs játékok, dráma játékok játszása.


Odafigyelünk a társaskapcsolatokra is. A gyerekek elfogadóak legyenek egymással, türelmesen hallgassák meg egymást, tudjanak és merjenek egymás előtt beszélni. Ehhez nagy segítséget nyújt a beszélgetőkörünk, amit a gyerekek önkéntens vállalás alapján teljesítenek. 1-1 allkalommal 1-2 gyermek készül fel. Behozhat könyvet, játékot,, fényképet vagy számára kedves tárgyat, emléket, élményt, amelyről beszél. Segítünk, hogy gondolataikat egész mondatokkal fogalmazzák meg. Ezek után a látottakról, hallottakról a társaik is kérdezhetnek. Egy beszélgetőkör alkalmával nemcsak anyanyelvi fejlesztések valósulnak meg, hanem kialakul egy kulturált beszélgetési forma, ahol megtanulnak beszélni, odafigyelni egymásra, gondolataikat megfogalmazni, kérdezni, gondolkodni.


A napi tevékenységeink alkalmával kiemelt szerepet kap az önállóságra nevelés és munkajellegű tevékenységek. Projekt módszerrel dolgozunk. Egy témakört minden területtel igyekszünk érinteni. Témához kapcsolódóan válogatjuk a verseinket, énekeinket, a vizuális nevelés, matematika, külső világ tevékeny megismerése, környezeti nevelés anyagát, tartalmát.


Az óvodai nevelésünket a szülőkkel együttműködve végezzük. Fontosnak tartjuk a szoros, jó, őszinte kapcsolatot, amely alappillére a kiegyensúlyozott, jó hangulatú gyermeknevelésnek.

bottom of page